Brytyjski Krótkowłosy to jedna z najstarszych ras kotów, która dziś dominuje w domach na całym świecie. Koty tej rasy przypominają pluszowe misie, są masywne, proporcjonalne, mają krótkie i silne kończyny oraz gruby ogon. Występują w wielu odmianach kolorystycznych – najbardziej popularny niebieski to ledwie początek całej gamy… Cynamonowe, płowe, bicolory czy pointy, a w ostatnim czasie złote czy srebrne zjednują sobie coraz większą liczbę zwolenników.
Rasa ta przekonuje ludzi głównie przez wzgląd na ich spokój i opanowanie, posłuszeństwo oraz fantastyczne nastawienie w stosunku do człowieka. Każdy, kto zaprzyjaźni się z kotem brytyjskim, niewątpliwie wzbogaci swoje życie o fascynującą znajomość z tym nieziemskim, mądrym i dużym niedźwiadkiem.
Moje Dzieci mieszkają razem z psem, nieobecne im było towarzystwo papug czy chomików i paradoksalnie – nie wyrażały zainteresowania konsumpcją mniejszych przyjaciół. Najwyraźniej uznały je za nudne.
Te dostojne kocie damy i dżentelmeni z łatwością opanowują sztukę posługiwania się drapakiem czy kuwetą, uwielbiają spać w łóżku, a po całym dniu chętnie tańczą przed ekranem komputera, chcąc by to na nich skupił się świat. I tak jest. Bo gdy wpuści się Brytyjczyka do serca ten nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Dziś nie wyobrażam sobie życia bez moich kocich i psich przyjaciół. To moja rodzina. Moje Dzieci.